Rosjanie nie są dozwolone na pokładzie

Grupa osób niepełnosprawnych nie może lecieć z Moskwy do Dusseldorf na konferencji, jako dowódca załogi airberlin linie odmówił wzięcia na pokład kilka wózków inwalidzkich.

Grupa zmierza do Niemiec, aby wziąć udział w szeregu specjalistycznych seminariów Niemiecka doświadczenie w tworzeniu środowiska, dostępnego edukacji włączającej i zatrudnienia osób niepełnosprawnych. To tygodniowe seminarium jest planowane na Międzynarodowej Wystawie sprzętu rehabilitacyjnego.

Według RIA Novosti jeden z członków zespołu – Duma Państwowa zastępca Władimir wózek Krupennikov z 34 osób przyleciał lotu airberlin nie 11 członków delegacji, z których sześć jest dla użytkowników wózków inwalidzkich. Rosyjska delegacja miała wziąć udział w szeregu specjalistycznych warsztatów do zwiedzania Niemiec doświadczenie w tworzeniu środowiska dostępnego dla osób niepełnosprawnych.

W ostatniej chwili, gdy przeszedł kontroli paszportowej i celnej, i czekali na pokład lotu, dowódca załogi, powiedział, że nie może wziąć na pokład wiele wolnego dostępu ze względów bezpieczeństwa. Zaproponował, aby prowadzić grupę części w ciągu dwóch dni – dwa wózek na loty – powiedział zastępca.

W tym momencie, delegacja postanowiła kupić bilety w spółce Aeroflot i latać z lotniska Szeremietiewo.

Mamy otsuzhivat pieniądze, a także odszkodowanie za straty moralne. Będziemy błagać nich – powiedział Krupennikov pytanie o plany na przyszłość dla tej sytuacji.

Według delegacji, kapitan statku, o którym mowa wewnętrznych linii instrukcji, który stanowi, że forum może umożliwić tylko dwie osoby na wózkach inwalidzkich.

Serwis prasowy Domodiedowo powiedział, że kwestia przyjęcia na pasażerów z niepełnosprawnością – przywilejem linii lotniczych i lotniska zapewnia tylko komfortowy pobyt takich pasażerów na swoim terytorium.

Komentarze magazyn lotnicza EUROMAG, nie można było uzyskać.

Niemniej jednak warto zauważyć, że zgodnie z artykułem 102 Kodeksu powietrza , przewoźnicy w transporcie lotniczym muszą być zgodne z ogólnymi zasadami przewozu lotniczego pasażerów, bagażu i ładunku i konserwacyjnych wymagań pasażerów, nadawców, odbiorców, ustawiony przez federalnych przepisów lotniczych. Przewoźnicy ustanawiają własne zasady ruchu lotniczego. Przepisy te nie mogą być sprzeczne z ogólnymi zasadami przewozu lotniczego i degradacji poziomu usług, nadawców, odbiorców.

Ponadto, zgodnie z art 107 kodeksu powietrza, przewoźnik może jednostronnie rozwiązać umowę o przewóz pasażerów, jeśli stan zdrowia samolotu pasażerskiego wymaga specjalnych warunków przewozu lotniczego lub zagraża bezpieczeństwu pasażerów lub innych osób, o czym świadczy dokumentacji medycznej, a także tworzy zamieszanie i nieuniknione niedogodności dla innych.

Krupennikov zapewnił, że linia lotnicza ponad miesiąc został ostrzeżony, że latać dużą grupę ludzi na wózkach inwalidzkich i silnika z upośledzeniem. Mówili – mucha, mamy dowodów, że linia lotnicza została ostrzeżona, – powiedział zastępca.

Złożyliśmy skargę na firmy tutaj, w Domodiedowo, więc napisał nam formalną odmowę. W odpowiedzi, przynieśli tylko cztery potwierdziła odmowę. I wynikają z faktu, że są one jeszcze dwie osoby, byli gotowi zabrać na pokład, i wydaje się, że są opuszczone. Ale musimy zrozumieć, że decyzja o pobyt był wszystkim solidarności. Jak może wybrać: kto poleci, a kto – nie. Siedem uczestnicy nie liczą, uważa się, że po prostu nie chcą latać. Ale, jak to obecnie można sobie wyobrazić – mamy odlecieć i zostawić sześć osób na wózkach inwalidzkich na lotnisku – Powiedział delegacji towarzyszącej ministrowi Anton Stiekłow.

Stiekłow dodał, że jeśli członkowie delegacji będą latać do Niemiec po wszystkim, a następnie udać się do sądu i innych organów po powrocie.

This entry was posted in Tanie loty. Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>